irvan
04 خرداد 1402 - 11:58

کردستان، میزبان چهاردهمین رویداد ملی «همنا» خواهد بود

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اعلام کرد: کردستان در نهم خرداد سال جاری میزبان چهاردهمین رویداد ملی هم افزایی نهادمند اجتماعی جوانان همنا خواهد بود.

حامد جولایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: چهاردهمین رویداد ملی «همنا» به منظور توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد و در راستای ایجاد وحدت رویه و فصل مشترک در جهت انجام فعالیت برای اقدامات قانونی سمن‌ها در نهم خرداد سال جاری به میزبانی استان کردستان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان با تاکید بر این موضوع که برگزاری رویداد ملی همنا، کمک ارزشمندی به منظور وحدت رویه اجرایی، عملیاتی و توانمندسازی سمن‌ها محسوب می‌شود، گفت: این رویداد به عنوان چتر حمایتی برای همه جوانان فعال اجتماعی استان قلمداد و برگزاری این رویداد نیز زمینه مناسبی برای هم افزایی تشکل ها است چرا که حضور سایر تشکل‌های مردم نهاد جوانان استان کردستان که در دیگر دستگاه‌های متولی مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند وجه تمایز این رویداد آموزشی است.

جولایی در خصوص اهداف برگزاری این رویداد گفت: این رویداد بر دو مولفه ارتقاء کیفیت آموزش های عمومی تشکل‌های جوانان و همچنین گفتگوی چهره به چهره مدیران و کارشناسان حوزه جوانان با فعالین حوزه های اجتماعی و فرهنگی تاکید دارد و تلاش می‌کند ضمن افزایش مهارت‌های عمومی تشکل.ها و سمن‌های جوانان، دغدغه‌ها و مشکلات آنان در استان را شناسایی کند.

وی افزود: حمایت‌های مالی وزارت ورزش و جوانان از سازمان‌های مردم نهاد و تشکل های جوانان، منوط به شرکت دبیران سازمان‌ها در این رویداد آموزشی است و حضور پرتعداد سازمان‌های مردم نهاد در این رویداد که به طور قطع اتفاقات مثبتی برای استان خواهد داشت، مورد تاکید است.

چهاردهمین رویداد ملی همنا، با همت معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان و با حضور تشکل‌ها و سمن‌های جوانان دارای مجوز از استانداری، فرمانداری‌ها، ورزش و جوانان، بهزیستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و فراجا بصورت یک روزه در نهم خرداد سال جاری در باشگاه فرهنگیان سنندج برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237580